type your text for 10th image here

Nasze początki - Załozenie Koła LOK Energetyk PDF Drukuj
poniedziałek, 22 listopada 2010 11:58

35 lat minęło !(2005r)

1 października na strzelnicy LOK Energetyk w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste zawody strzeleckie z okazji 35 rocznicy powstania Zakładowego Koła LOK Energetyk. Założycielami koła byli koledzy : Józef Rajewski, Michał Kozłowski, Andrzej Kurnel Zbigniew Kozłowski który jest członkiem naszego koła nieprzerwanie od założenia. W uroczystych zawodach sportowych wzięli udział nasi weterani: pierwszy wice-prezes Andrzej Kurnel oraz Danuta Lipińska najlepsza  zawodniczka  35 lecia. Zawody rozpoczęła krótka część oficjalna. Zarząd Wojewódzki LOK za osiągnięcia w pracy na rzecz  LOK wyróżnił : Tomasza Tomalę, Tomasza Grabowca  oraz Janusza Mazura złotymi odznakami „Zasłużony działacz LOK”. Odznaki wręczył Stanisław Stefański członek Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze.

Po krótkim wstępie rozpoczęły się zawody w strzelaniu z karabinka sportowego w kategorii zespołowej i indywidualnej. W zawodach wzięły udział zespoły z zaprzyjaźnionych kół i klubów : KKS Polonia, LOK Śnieżka, LOK Kowary , reprezentacja weteranów LOK oraz członkowie koła  LOK Energetyk. W konkurencji indywidualnej najlepiej strzelał Stefan Szetela Koło LOK Energetyk, który zwyciężył z wynikiem 87/100 pkt. Drugie miejsce zajął Stanisław Stefański Zarząd  Rejonowy LOK z wynikiem 84/100 pkt. Z takim samym wynikiem trzecie miejsce zajął Janusz Mazur LOK Energetyk.W kategorii Pań pierwsze miejsce zajęła zawodniczka KKS Polonia Joanna Sokołowska z wynikiem 80/100pkt drugie miejsce zajęła Danuta Lipińska startująca w drużynie weteranów LOK z wynikiem  76/100pkt,trzecie miejsce zajęła Beata Szetela weteranka LOK.W konkurencji drużynowej najlepiej strzelała drużyna LOK Energetyk w składzie : Stefan Szetela, Robert Kurpiel, Tomasz Grabowiec zwyciężając z wynikiem  221pkt.Kolejne miejsca zajęły reprezentacje : KKS Polonia, II drużyna LOK Energetyk, Weterani LOK w Składzie : Andrzej Kurnel, Danuta Lipińska i Beata Szetela, kolejne miejsca to zespół  LOK Kowary i LOK Śnieżka. Dodatkową konkurencją zawodów był turniej  niespodzianka pomiędzy prezesami Kół.Wyniki : Pierwsze miejsce Stanisław Stefański  Rejon LOK drugie Andrzej Gawłowski LOK Energetyk, trzecie miejsce Dariusz  Szach LOK Śnieżka i Henryk Ciechanowski  KKS Polonia. Wszyscy uczestnicy  zawodów otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez ZKLOK Energetyk a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary ufundowane przez Prezesa Koła LOK Energetyk.Na zakończenie wszyscy zawodnicy i sędziowie spotkali się przy pieczonych specjałach serwowanych przez Zbyszka Barborkę i jego żonę. Wspominkom i ciekawym opowieściom nie było końca. Zawody sędziowali : Andrzej Gawłowski Prezes Koła LOK sędzia PZSS II klasy oraz Tomasz Tomala skarbnik Koła  sędzia III klasy. Sekretariat zawodów prowadziła Pani Ewa  Barborka.