Image 1 title

type your text for first image here

Image 6 title

type your text for 6th image here

Image 7 title

type your text for 7th image here

Image 8 title

type your text for 8th image here

Image 9 title

type your text for 9th image here

Image 10 title

type your text for 10th image here

Harcerze na turnieju andrzejkowym! PDF Drukuj
sobota, 27 listopada 2021 18:24

 

Na strzelnicy Koła LOK Energetyk w swoich pierwszych zawodach strzeleckich  w dniu 26.11.2021r uczestniczyli harcerze z 55 dhsiw”exigo” z Karkonoskiego Hufca ZHP.

W ramach promocji strzelectwa i współpracy LOK z ZHP harcerze poznają tajniki strzelania z broni kulowej. Przyznać należy że robili to wspaniale a ich drużynowy Szymon Jurczak  pokazał swoim podopiecznym że warto słuchać i wykonywać polecenia.

Poniżej  tekst dh.Szymona Jurczaka - trafny opis

Czuwaj!

W piątek, 26.11.2021 członkowie naszej drużyny przyjemność wzięcia udziału w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez Harcmistrza Andrzeja Gawłowskiego. Dla wielu harcerzy był to pierwszy, z pewnością nie ostatni, kontakt ze strzelectwem.

Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa panujących na strzelnicy, każdy z nas oddał 10 strzałów w kierunku celów znajdujących się w odległości 25 metrów od stanowisk. Pomimo, że strzelectwo było do tej pory dla harcerzy nieznanym sportem, dzięki pomocy druha Andrzeja, każdy śmiałek już po chwili dumnie trzymał w ręku swoją tarczę zapełnioną celnymi trafieniami. Będzie ona dla jednych wspaniałą pamiątką, dla innych zaproszeniem do odkrywania nowej pasji. Harcerze jednogłośnie zdecydowali, że nasza drużyna pojawi się na strzelnicy jeszcze nie raz.

W trakcie zajęć druh Andrzej zorganizował także konkurs. Zadaniem harcerzy było oddanie strzałów w taki sposób, by promień pomiędzy najdalej oddalonymi od siebie trafieniami był możliwie jak najmniejszy.

Najcelniejsze strzały oddali:

  1. Miejsce - druh Nikodem Fiedorowicz - odległość 3,5 cm
  2. Miejsce - druh Mikołaj Gruszecki - odległość 4,5 cm
  3. Miejsce - druhna Hanna Dzięcielska - odległość 5,5 cm

Poniżej komplet wyników

 

Lp.

Imię i Nazwisko

Wynik

Miejsce

1

Igor Górski

 

7cm

6

2

Laura Fursewicz

 

10 cm

8

3

Adrian Dziedzic

 

15 cm

12

4

Hania Dzięcielska

5.5 cm

3

5

Tymon Broncel

 

9 cm

7

6

Marcin Śliwiński

 

13 cm

10

7

Mikołaj Gruszecki

4.5 cm

2

8

Bruno Broncel

 

6.5 cm

5

9

Martyna Chobry

 

10.5 cm

9

10

Aleksander Indyk

 

6 cm

4

11

Nikodem Fiedorowicz

3.5 cm

1

12

Klaudia Kurpik

15 cm

12

13

Ada Jurewicz

 

14,5 cm

11

 

 

Ze strzelnicy wynieśliśmy nie tylko niesamowite nowe doświadczenia i uśmiechy, a także wiele ciekawostek związanych ze strzelectwem. Od teraz każdy wie, które oko jest jego/jej okiem dominującym.

Zawody zakończył tradycyjny krąg  i iskierka.

Poprawiony: sobota, 27 listopada 2021 19:51