LOK Energetyk

Historia Koła LOK Energetyk w telegraficznym skrócie.

Założycielem Koła przy Zakładzie Energetycznym Jelenia Góra był w 1970 roku kol. Zbyszek Kozłowski, który prowadził je wspólnie z Jankiem Puchałą do 1985 r. Po nim funkcję Prezesa objął Andrzej Gawłowski i piastuje ją do dnia dzisiejszego. Zbyszek Kozłowski jest w dalszym ciągu członkiem naszego Koła. 
Przez wiele lat było to zakładowe koło zrzeszające wyłącznie członków z jednego zakładu. W Kole były dwie sekcje: strzelecka i płetwonurków. 
Po objęciu funkcji przez Andrzeja udało się nam otworzyć naszą strzelnicę pneumatyczną na strychu siedziby firmy. Oczywiście odbyło się to w asyście najważniejszych osób Jeleniej Góry w tym Prezydenta Miasta Józefa Kusiaka. 
Przez Koło przewinęło się wiele ciekawych postaci takich jak m.in. Sylwia Bogacka - v-ce mistrzyni olimpijska z Londynu i wielokrotna mistrzyni świata w strzelectwie. 
Koło w latach późniejszych przejęło strzelnicę kulową w Technikum Budowlanym którą administruje do dzisiaj przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Strzelnica po zainwestowaniu w nią wielu godzin pracy członków i sporej gotówki funkcjonuje a zarządzające nią Koło LOK Energetyk liczy obecnie 96 członków. Mamy wiele talentów strzeleckich. W karabinie po odejściu Dawida Bałosa (po zdobyciu tytułu v-ce mistrza Polski LOK ) obecnie nasz młodzik Rafał Leonarski (v-ce mistrz Polski LOK) i Dominika Dyl są najlepszymi strzelcami w karabinku sportowym a najlepiej w pistolecie prezentuje się Robert Kardyś. 
Koło przez wiele lat miało i ma największą ilość członków z uprawnieniami sędziowskimi od I do III klasy PZSS. Jesteśmy tradycyjnie organizatorami wielu zawodów strzeleckich. Coroczny turniej o „Złotego Kura” rozgrywany jest od wielu lat 1 stycznia w samo południe. Organizujemy także wiele cyklicznych zawodów, a w ostatnim czasie jesteśmy organizatorami Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej – imprezy dla szkół podstawowych i średnich która jest naszym priorytetem. Zawody patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak i Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Hubert Papaj za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników i organizatorów. 
Obecnie zarząd Koła to: 
          Andrzej Gawłowski – prezes 
          Robert Kurpiel – v-ce prezes 
          Dominika Dyl po. skarbnika – w ostatnim czasie odszedł od nas po ciężkiej chorobie kol. Lucjan Marciniak piastujący tę funkcję – cześć Jego pamięci! 
Zajęcia Koła odbywają się regularnie we wtorki i czwartki od godz.15.00 na Naszej strzelnicy oraz w inne dni w zależności od potrzeb. Wielokrotnie uczestniczyliśmy i wygrywaliśmy wojewódzkie zawody LOK.
Szukaj