Zapowiedzi

23.02.2024 r.
Bijemy swoje rekordy - edycja II

Zarząd Koła LOK Energetyk zaprasza na II w 2024r zawody strzeleckie w ramach cyklu „Bijemy swoje rekordy”. 

Termin zawodów: 15.03.2024 r. od godz. 15 do ostatniego strzelca.
Miejsce: Strzelnica Koła LOK Energetyk.

Konkurencje: 
I. Karabin sportowy/dowolny (mały kaliber) leżąc (Ksp); 
Zawodnicy oddają strzały do tarcz TS-1 (ksp) umieszczonych w odległości 50 m. 
Oddawanych jest 20 strzałów po 10 strzałów do tarczy czasie 20 min do tarcz papierowych plus 7 min na strzały próbne. 
Używana broń to karabiny na ostrą amunicje określane często mianem KBKS o kalibrze 5,6 mm (.22LR). Strzały oddawane są w pozycji leżącej, a w stabilizacji postawy pomaga specjalny pas przytwierdzony z jednej strony do broni, a z drugiej zamocowany między łokciem a barkiem na stroju strzelca. Nie używa się mechanicznych stabilizatorów, zawodnik opiera broń jedynie na swoich rękach. 
II. Pistolet sportowy (Psp) );
Zawodnicy oddają strzały do tarcz TS-2 umieszczonych w odległości 25 m. Oddawanych jest 20 strzałów po 10 strzałów do tarczy czasie 20 min do tarcz papierowych plus 5 min na strzały próbne. 
Używana broń to pistolety sportowe na ostrą amunicje o kalibrze 5,6 mm (.22LR), przyrządy odkryte . Strzały oddawane są w pozycji stojącej z jednej ręki. Dopuszcza się start z dwóch rąk dla zawodników bez licencji (odrębna klasyfikacja). 

Broń: broń i amunicję do konkurencji zabezpiecza organizator. Dopuszcza się start w konkurencji z własną bronią (wówczas startowe 10zł za konkurencję).
Organizator udostępni również swoje lunety – wrzutka do skarbonki. Startowe w konkurencji zgodne z regulaminem organizatora - z bronią i amunicją organizatora 25zl za konkurencję. Obowiązują zasady i przepisy PZSS oraz regulamin organizatora 

Godzina startu do wcześniejszego uzgodnienia z Andrzejem – telefonicznie w terminie do 7.03.2024r do godz.19. Możliwy start bez zgłoszenia – ale trzeba będzie czekać na wolny tor! 

Na najlepszych czekają puchary i specjalne nagrody ufundowane przez Prezesa i Przyjaciół! 
Puchary i nagrody dla najlepszych strzelców wręczone zostaną na III rundzie w kwietniu (ze względów organizacyjnych – by nie czekać !) 

Serdecznie zapraszamy do udziału członków Koła LOK i członków wspierających Zarząd Koła LOK Energetyk

23.02.2024 r.
Karkonoska Szkolna Liga Strzelecka

25.01.2024 r.
„Bijemy swoje rekordy” - edycja I

Zarząd Koła LOK Energetyk zaprasza na I w 2024 r. zawody strzeleckie w ramach cyklu „Bijemy swoje rekordy”. 
Termin zawodów: 25.01.2024 r. od godz. 14 do ostatniego strzelca. 
Miejsce: Strzelnica Koła LOK Energetyk
Konkurencje: 

I. Karabin sportowy/dowolny (mały kaliber) leżąc (Ksp); zawodnicy oddają strzały do tarcz umieszczonych w odległości 50 m. Oddawanych jest 20 strzałów po 10 strzałów do tarczy w czasie 20 min do tarcz papierowych plus 7 min na strzały próbne. Używana broń to karabiny na ostrą amunicje określane często mianem KBKS o kalibrze 5,6 mm (.22LR). Strzały oddawane są w pozycji leżącej, a w stabilizacji postawy pomaga specjalny pas przytwierdzony z jednej strony do broni, a z drugiej zamocowany między łokciem a barkiem na stroju strzelca. Nie używa się mechanicznych stabilizatorów, zawodnik opiera broń jedynie na swoich rękach. 

II. Pistolet sportowy (Psp); zawodnicy oddają strzały do tarcz umieszczonych w odległości 25 m. Oddawanych jest 20 strzałów po 10 strzałów do tarczy w czasie 20 min do tarcz papierowych plus 5 min na strzały próbne. Używana broń to pistolety sportowe na ostrą amunicje o kalibrze 5,6 mm (.22LR), przyrządy odkryte. Strzały oddawane są w pozycji stojącej z jednej ręki (dopuszcza się start z dwóch rąk dla zawodników bez licencji – dodatkowa klasyfikacja). 

Broń: broń i amunicję do konkurencji zabezpiecza organizator. Dopuszcza się start w konkurencji z własną bronią. Organizator udostępni również swoje lunety – wrzutka do skarbonki. 
Startowe w konkurencji zgodne z regulaminem organizatora - z bronią i amunicją organizatora 25zl/konkurencja. 
Obowiązują zasady i przepisy PZSS oraz regulamin organizatora 

Godzina startu do wcześniejszego uzgodnienia z Andrzejem – telefonicznie w terminie do 24.01 do godz.19. Możliwy start bez zgłoszenia – ale trzeba będzie czekać na wolny tor ! 

Na najlepszych czekają puchary i specjalne nagrody ufundowane przez Prezesa i Przyjaciół! 

Puchary i nagrody dla najlepszych strzelców wręczone zostaną na II rundzie w lutym (ze względów organizacyjnych – by nie czekać !) 

Serdecznie zapraszamy do udziału członków Koła LOK i członków wspierających Zarząd Koła LOK Energetyk


1.01.2024 r.
18 Turniej o Złotego Kura 2024 r.

Tradycyjnie w nowy rok o godzinie 12:00 na strzelnicy JTS Strzelec rozegrany zostanie Turniej o Złotego Kura, na który serdecznie zapraszamy. Przewidzieliśmy konkurencje strzeleckie, które powinny przynieść sporo zabawy zarówno dla strzelających jak i kibicujących.
Zapisy będą miały miejsce na miejscu zawodów od godziny 11:30 do godz. 12:00.

Archiwalne

Szukaj