Wydarzenia

22.03.2024 r.
Karkonoska Szkolna Liga Strzelecka - runda V

22 marca 2024 r. na strzelnicy Koła LOK Energetyk odbyła się V runda Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej przygotowana przez organizatorów: Andrzeja Gawłowskiego i Sławomira Sikorskiego. 
Liga odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Jeleniej Góry i Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 

Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół podstawowych został uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim Ramadan Philipp z wynikiem 90/100 pkt. Druga była nowicjuszka Daria Popielarz ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze z wynikiem 84/100 pkt a trzeci Mateusz Pieczko ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach z wynikiem 83/100 pkt. 
W kategorii szkół podstawowych najlepsza była Szkoła Podstawowa w Szklarskiej Porębie z wynikiem 229/300pkt. 

Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół średnich został Dawid Bałos z Zespołu Szkól Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze z wynikiem 91/100 pkt, drugi był Kacper Górowski z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze z wynikiem 88/100 pkt a trzecia była Amelia Kotlarz z ZSTiL w Piechowicach z wynikiem 87/100 pkt. 
W konkurencji zespołów zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkól Technicznych Mechanik Jelenia Góra z wynikiem 254/300 pkt, drugi był zespół z DZS Karpacz z wynikiem 252/300 a trzeci ZS Elektronicznych Jelenia Góra z wynikiem 249/300pkt.

Zawody sędziował Andrzej Gawłowski sędzia I kl. PZSS. 

W trakcie zawodów wręczono puchar, medale i dyplomy najlepszym strzelcom IV rundy – nagrody ufundowała Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. a wręczał je sędzia główny zawodów Andrzej Gawłowski. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na finał Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. O terminie powiadomimy uczestników odrębnym komunikatem. Serdecznie w imieniu uczestników dziękujemy Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. za ufundowane puchary, medale i dyplomy na wszystkie rundy. W finale walczymy o nagrody KARR S.A. i puchary Prezydenta Jeleniej Góry oraz innych sponsorów na których czekamy!

wyniki         galeria

15.03.2024 r.
Bijemy swoje rekordy - runda II

W dniu 15.03.2024 roku na strzelnicy Koła LOK Energetyk odbyła się II runda cyklu strzeleckiego "Bijemy swoje rekordy.

W konkurencji karabin sportowy 20 strzałów leżąc zwyciężył Rafał Leonarski z wynikiem 180/200 przed Dominiką Dyl (172/200) i Robertem Domańskim (171/200).
W konkurencji pistolet sportowy 20 strzałów zwyciężył Robert Kardyś z wynikiem 180/200 przed Łukaszem Leonarskim (163/200) i Robertem Domańskim (145/200).

Dziękujemy za udział i chęć poprawiania swoich wyników.
Zawody oceniał Andrzej Gawłowski sędzia I kl. PZSS a pomagała Dominika Dyl.

wyniki         galeria


23.02.2024 r.
Karkonoska Szkolna Liga Strzelecka

Na strzelnicy Koła LOK Energetyk odbyła się 4 runda Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej przygotowana przez organizatorów: Andrzeja Gawłowskiego i Sławomira Sikorskiego. Liga pod honorowym patronatem Prezydenta Jeleniej Góry i Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół podstawowych został uczeń Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Mateusz Pieczko z wynikiem 89/100pkt. Drugi był uczeń Szkoły Podstawowej w Szklarskiej Porębie Konrad Iwanicki z wynikiem 79/100pkt a trzeci uczeń Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim Philipp Ramadan z wynikiem 78/100pkt . W kategorii szkół podstawowych najlepsza była Szkoła Podstawowa w Szklarskiej Porębie z wynikiem 229/300pkt. 
Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół średnich został Wiktor Rydzik z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze z wynikiem 92/100pkt. Druga była Zuzanna Dereń z ZSET Rakowice Wielkie a trzeci Jarogniew Oracz reprezentujący Zespół Szkól Technicznych Mechanik Jelenia Góra z wynikiem 89/100pkt . W konkurencji zespołów zwyciężyła drużyna z ZSET Rakowice Wielkie z wynikiem 259/300 pkt, drugi był zespół z Zespołu Szkół Elektronicznych z Jeleniej Góry z wynikiem 256/300pkt a trzeci Zespół Szkół Technicznych Mechanik z Jeleniej Góry z wynikiem 249/300pkt.

Zawody sędziowali :Andrzej Gawłowski sędzia I kl.PZSS , Sławomir Sikorski , Dominika Dyl, pomagali : Tomasz Jaszczuk i Wiktor Wesołowski. W trakcie zawodów wręczono puchar, medale i dyplomy najlepszym strzelcom III rundy – nagrody ufundowała Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A a wręczał je Prezes KARR S.A Hubert Papaj – serdecznie dziękujemy i zapraszamy na V rundę w marcu! Czekamy na nowych uczestników – regulamin w szkołach i na naszej stronie strzelectwojgora.pl.

galeria         wyniki

28.01.2024 r.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie ekipa harcerska JTS Strzelec uczestniczyła w WOŚP na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Od godziny 12 do godziny 15 przez nasze stanowiska strzeleckie przewinęło się 126 uczestników turnieju strzeleckiego zasilając skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dziękujemy za poświęcony czas naszemu Prezesowi Andrzejowi Gawłowskiemu i Jego wnuczce Natalii oraz Jackowi Gajdzie i juniorowi Sikorskiemu.

25.01.2024 r.
„Bijemy swoje rekordy”

25 stycznia na strzelnicy Koła LOK Energetyk odbyła się I runda turnieju strzeleckiego „Bijemy swoje rekordy”. 
W konkurencji pistolet sportowy 20 strzałów zwyciężył Robert Kardyś z wynikiem 178/200 pkt. przed Igorem Pieńkosem 170/200. Trzeci był Robert Domański z wynikiem 168/200 pkt. 
W konkurencji karabin sportowy zwyciężyła Dominika Dyl z wynikiem 190/200 pkt. – w jednej serii strzeliła swój rekord 99/100 pkt. Drugi był Igor Pieńkos z wynikiem 181/200 a trzeci młodzik Filip Ramadan z wynikiem 163/200 pkt.

Zawody prowadził i oceniał Andrzej Gawłowski sędzia kl. I PZSS. 
Kolejna runda w lutym. Zapraszamy

Poniżej komplet wyników:

Psp                  Ksp          

12.01.2024 r.
III runda Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

Na strzelnicy Koła LOK Energetyk odbyła się 3 runda Karkonoskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej przygotowana przez organizatorów: Andrzeja Gawłowskiego i Sławomira Sikorskiego. Liga rozgrywana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Jeleniej Góry i Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół podstawowych został uczeń Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Mateusz Pieczko z wynikiem 90/100pkt, drugi był uczeń Szkoły Podstawowej w Podgórzynie Rafał Leonarski z wynikiem 79/100pkt a trzeci uczeń Szkoły Podstawowej w Szklarskiej Poręby Franek Kurzeja z wynikiem 79/100pkt . 

W kategorii szkół podstawowych najlepsza była Szkoła Podstawowa w Szklarskiej Porębie z wynikiem 209/300pkt. 

Zwycięzcą indywidualnym w grupie szkół średnich został Dawid Bałos Zespół Szkół Technicznych Mechanik z wynikiem 90/100pkt,drugi był Rydlik Wiktor ZS Elektronicznych Jelenia Góra z wynikiem 89/100pkt a trzeci Oracz Jarogniew z Zespół Szkół Technicznych Mechanik z wynikiem 87/100pkt. 

W konkurencji zespołów zwyciężyła drużyna z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu z wynikiem 244/300pkt pokonując ilością 10 zespół Szkół Elektronicznych z Jeleniej Góry 244/300pkt a trzecie miejsce zajął II zespół z Elektronika z wynikiem 240/300pkt.

Zawody sędziowali: Andrzej Gawłowski sędzia I kl. PZSS oraz Michał Koczura sędzia III kl. PZSE oraz Tomasz Jaszczuk. W trakcie zawodów wręczono puchar, medale i dyplomy najlepszym strzelcom II rundy – nagrody ufundowała Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A – serdecznie dziękujemy i zapraszamy na IV rundę w lutym! Czekamy na nowych uczestników – regulamin w szkołach i na naszej stronie strzelectwojgora.pl

wyniki        galeria

01.01.2024 r.
18 Turniej o Złotego Kura 2024

Tradycyjnie w pierwszy dzień roku na strzelnicy JTS Strzelec rozegrany został Turniej o Złotego Kura.
Zawody zapoczątkował prawie w samo południe wystrzał z armaty kol. Jacka Chojnackiego. Strzelającym był ustępujący Kurkowy Król Zbigniew Koprowski.
W ramach turnieju rozegrane zostały 4 konkurencje. 

Pierwszą rozegraną konkurencją był pistolet sportowy strzelany z pozycji stojącej do wybieranych przez zawodników tarcz kombinowanych ustawionych na dystansach: 10m, 20m, 30m, 40m i 50m.
Zwycięzcami tej konkurencji zostali:
1 miejsce - Sebastian Toporowski
2 miejsce -  Łukasz Leonarski
3 miejsce - Robert Kardyś.


Drugą rozegraną konkurencją był karabin sportowy. Została ona rozegrana jako dwuosobowe mecze polegające na strzelaniu z pozycji leżącej do tarcz biatlonowych ustawionych na 50 m w systemie pucharowym a mecz zwyciężał ten kto pierwszy "położył" wszystkie cele lub "położył" ich więcej.
Zwycięzcami tej konkurencji zostali:
1 miejsce - Robert Domański
2 miejsce - Sebastian Toporowski
3 miejsce - Wiesław Biernat


Obie te konkurencje stanowiły eliminacje do konkurencji finałowej którą był karabin czarnoprochowy strzelany do tarczy ze Złotym Kurem.
Zwycięzcą tej konkurencji i Kurkowym Królem na rok 2024 został Andrzej Gawłowski. Kolejne miejsca "na pudle" zajęli Zbigniew Koprowski i Robert Domański.
Jako konkurencję dodatkową rozegrano strzelanie "z kolejki" rewolwerem do drzewca na którym umieszczony był Złoty Kur. Zwycięzcą został Bartosz Wojnarski, który oddał strzał powodujący złamanie drzewca i upadek Kura.

Turniej zakończył się około godziny 16-tej. Uczestniczyło w nim 25 osób.


Archiwum wiadomości

Szukaj